سنگ مرمر

سنگ مرمر نوعی سنگ آهکی دگرگون شده دارای کانی های رنگارنگ و یک نمونه سنگ ساختمانی است. سنگ مرمر خالص به رنگ سفید است و تنها از کلسیت تشکیل شده است اما بیشتر سنگ های مرمر دارای ناخالصی هایی هستند که به تنوع رنگی این سنگها منجر شده است.


سنگ های مرمر هم به صورت یک دست و سفید یافت می شود و هم دارای رگه هایی با رنگ های مختلف است که به خاطر وجود این ناخالصی ها است.


تنوع رنگی در سنگ های مرمر را در کمتر سنگ دیگری می توان یافت. که این ویژگی زیبایی منحصر به فردی به این نوع سنگ داده است. علاوه بر زیبایی و تنوع رنگی فراوان این سنگ ها دارای استحکام و مقاومت بالایی بوده و یکی از بهترین انتخاب های معماران و طراحان دکوراسیون داخلی برای هر چه زیباتر کردن نمای ساختمان است. استفاده از مرمر می تواند نمای بسیار شیک و لوکسی به ساختمان دهد که از حیث زیبایی نیز بی نظیر است. مقاومت بالای سنگ های مرمر و قیمت بسیار مناسب آن این سنگ را به یک سنگ با ارزش تبدیل کرده است که قابلیت سرمایه گذاری روی آن را فراهم نموده است. از این سنگ زیبا در قسمت های مختلف ساختمان از جمله آشپزخانه برای روی کابینت و سنگ اپن , سرویس بهداشتی و حمام , پله و راه پله , دیواره ها و پارکینگ می توان استفاده کرد.